KARTA SOPOCKA

Karta Sopocka zapewnia darmowy dostęp do wybranych atrakcji miejskich, zniżek na bilety wstępu na wydarzenia kulturalne i sportowe, rabatów w obiektach rekreacyjnych i hotelarsko-gastronomicznych oraz upustów na usługi wybranych firm. Pakiet Parkingowy gwarantuje 50% zniżkę na pierwszą godzinę postoju na terenie Sopockiej Strefy Płatnego Parkowania (do wykorzystania raz dziennie).

Kto może otrzymać Kartę Sopocką:

 • mieszkaniec rozliczający podatki w Urzędzie Skarbowym w Sopocie oraz dzieci znajdujące się pod jego opieką
 • student uczelni wyższej będącej członkiem Sopockiej Organizacji Turystycznej
 • osoba zarejestrowana w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie

Co zyskasz dzięki Karcie Sopockiej:

 • bezpłatne wejścia na molo
 • promocję na bilety wstępu do wybranych muzeów i teatrów
 • ulgi przy wejściówkach do wybranych obiektów oraz na wydarzenia rekreacyjno-sportowe
 • rabaty w lokalach gastronomicznych, pensjonatach, hotelach oraz gabinetach SPA
 • upusty na wybrane usługi, świadczone przez sopockie firmy

Listę Partnerów Karty Sopockiej znajdziesz w zakładce www.karta.sopot.pl/partnerzy, a obiekty Partnerów są oznaczone charakterystyczną naklejką z logo Karty Sopockiej.

Pamiętaj! Wyrobienie Karty Sopockiej nic nie kosztuje!

ABY OTRZYMAĆ KARTĘ SOPOCKĄ ZAREJESTRUJ SIĘ NA STRONIE: https://karta.sopot.pl/

 

Jak wyrobić Kartę Sopocką?

- samodzielnie przez Internet na www.karta.sopot.pl:

Krok 1: Przygotuj skan Dokumentu Potwierdzającego, np. pierwszej strony formularza PIT lub innego dokumentu wskazanego w Regulaminie dostępnym na www.karta.sopot.pl.

Krok 2: Przygotuj fotografię twarzy w formacie .jpg lub .png, nie większą niż 5 MB.

Krok 3: Zarejestruj się na www.sopot.karta.pl, a następnie wypełnij WNIOSEK, wybierając odpowiednio: Pakiet Mieszkańca, Pakiet Studenta lub Pakiet Wsparcia Ukrainy i załącz skan fotografii oraz Dokumentu Potwierdzającego.

Krok 4: Po weryfikacji dokumentów (do 10 dni roboczych), otrzymasz potwierdzenie na podany przy rejestracji adres e-mail lub nr telefonu.

Krok 5: Kartę w wersji mobilnej aktywuj po zalogowaniu się do aplikacji „Karta Sopocka” (do pobrania za darmo na AppStore lub Google Play)

lub

odbierz plastikową kartę w Punkcie Obsługi Karty przy ul. Dworcowej 4 (punkt Informacji Turystycznej)

- osobiście z pomocą pracownika Punktu Obsługi Karty przy ul. Dworcowej 4 w Sopocie (czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00)

Krok 1: Zabierz ze sobą Dokument Potwierdzający, np. pierwszą stronę formularza PIT (lub inny dokument wskazany w Regulaminie dostępnym na www.karta.sopot.pl).

Krok 2: Zabierz zdjęcie legitymacyjne lub fotografię twarzy zapisaną na pendrive w formacie .jpg lub .png, nie większą niż 5 MB.

Krok 3: Przyjdź do Punktu Obsługi Karty przy ul. Dworcowej 4 w Sopocie, gdzie pracownik wypełni z Tobą Wniosek i aktywuje wybrany Pakiet.

Krok 4: Po zakończonej aktywacji pracownik pomoże Ci zainstalować aplikację Karty Sopockiej na telefon lub wręczy plastikową wersję Karty.

UWAGA:

 • w przypadku dzieci powyżej 7 roku życia, do wniosku należy oprócz zdjęcia załączyć lub okazać skan ważnej legitymacji szkolnej
 • w przypadku emerytów i rencistów, prosimy o okazanie lub załączenie skanu dokumentu PIT otrzymanego na początku roku z ZUS
 • w celu założenia wspólnego Konta Rodzinnego, należy przygotować Dokumenty Potwierdzające i zdjęcia twarzy członków rodziny (listę Dokumentów Potwierdzających znajdziesz w Regulaminie zamieszczonym na www.karta.sopot.pl)
 • dotychczas wydane Karty Mieszkańca będą honorowane do końca 2022 roku, ale nie będą umożliwiać otrzymania zniżki na parkowanie

Szczegółowe informacje na www.karta.sopot.pl

e-mail: kartasopocka@visit.sopot.pl

 

 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |