KONSULTACJE SPOŁECZNE

park

Poznaj historię założenia parkowego przy rezydencji Herbstów

Pierwszym etapem konsultacji jest zapoznanie się z historią miejsca. Odzyskany fragment parku (ogrodzona cześć parku przylegającego od Urzędu Miasta Sopotu od strony południowej) należał kiedyś do całego kompleksu rezydencji Herbstów, a wcześniej rodziny Meyerhoff. Do tej pory poza willą zachowały się inne towarzyszące budynki, które w wyniku podziałów nie stanowią już czytelnej całości. Do tej posiadłości należał również zrewitalizowany Potok Elizy (nazwany tak na cześć Elizy Meyerhoff).

Do urządzenia parku chcemy zaprosić mieszkańców, ale najpierw zapraszamy do zapoznania się nad historią miejsca i zastanowienia  jakie elementy z przeszłości można i należy tam zaznaczyć. Do współpracy zaprosiliśmy studentów wydziału Architektury kierunku Architektura Krajobrazu Sopockiej Szkoły Wyższej. Studenci w połowie czerwca przedstawią swoje koncepcje rewitalizacji parku uwzględniające historyczny kształt założenia parkowego. Prace te będą stanowić punkt wyjścia do dalszej części procesu partycypacyjnego dotyczącego zagospodarowania terenu.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 kwietnia 2016 od godziny 15:30 w Sopotece (mediateka usytuowana na drugim piętrze Sopot Centrum gdzie znajduje się również dworzec PKP).

Po godzinnym wykładzie zapraszamy na spacer po omawianym terenie.  

 

Budżet Obywatelski 2018

Sopot jako pierwszy w kraju wprowadził mechanizm budżetu partycypacyjnego. Zaprosiliśmy mieszkańców do współdecydowania o wydatkach miasta i co roku zapraszamy do udziału w Budżecie Obywateskim. Po raz siódmy zapraszamy mieszkańców do współdecydowania o budżecie miasta.

WIĘCEJ

Podsumowanie konsultacji społecznych w terminie 1 – 30 czerwca 2015 roku

Sopot – kurort pełen rożnych możliwości spędzenia czasu podczas wakacji  – pamięta także o swoich mieszkańcach, których ponad ¼ to osoby starsze. Od wielu lat realizowane są programy na rzecz seniorów, które na stałe wpisały się w działania Miasta m.in. „Kawiarnia dla seniora”, Sopockie Targi Seniora, programy zdrowotne, standaryzacja usług opiekuńczych, dofinansowanie rehabilitacji społecznej czy liczne wydarzenia organizowane przez Centrum Seniora. Patrząc na rozległość działań władze zdecydowały o stworzeniu dokumentu programowego – Programu Strategicznego, w którym zawarte zostaną najważniejsze kierunki działania Miasta mające na celu polepszenie jakości życia osób starszych w Sopocie.

WIĘCEJ

konsultacje społ 2

Konsultacje dotyczące uspokojenia ruchu w Sopocie

Konsultacje odbyłu się w listopadzie 2013 roku, ich wynikiem było wprowadzenie ograniczeń prędkości na wielu ulicach miasta i dopuszczenie ruchu w obu kierunkach na ulicach jednokierunowych dla rowerzystów.

Obecnie na każdy 1000 mieszkańców naszego miasta przypada ponad 1100 samochodów zarejestrowanych w Sopocie. Dyskomfort z powodu rosnącego z roku na rok ruchu samochodowego odczuwają wszyscy poruszający się po Sopocie, zarówno kierowcy jak i piesi – w szczególności osoby starsze i dzieci. Warto pamiętać, że Sopot jest miastem krótkich odległości, gdzie czas dojścia lub dojazdu rowerem do większości celów nie przekracza 15-20 minut.

WIĘCEJ
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |