PROGRAMY MIEJSKIE

 

Działania Sopotu w celu poprawy jakości życia seniorów są kompleksowe i zróżnicowane. Każdy z wydziałów przygotowując ofertę dla osób starszych, przygotowuje ją w oparciu o pochodzącą z badań wiedzę na temat zróżnicowanych oczekiwań i potrzeb seniorów. Osoby w wieku emerytalnym stanowią ok. 25% wszystkich mieszkańców Sopotu.

WIĘCEJ
seniorzy

Refundacje

karta rodziny 3+

SOPOCKA KARTA RODZINY 3+

 

 

WIĘCEJ

Karta sopocka

Karta Sopocka – czyli karta, którą każdy mieszkaniec kurortu może wyrobić w Urzędzie Miasta – upoważnia do skorzystania ze zniżek w blisko stu obiektach. Rabaty dotyczą głównie lokali gastronomicznych, hoteli, obiektów kulturalnych i sportowych oraz licznych usług, w tym usług medycznych, w wybranych sopockich placówkach.

 

Zdrowi i Aktywni

 

Miejski program, realizowany w ramach zapoczątkowanego w październiku 2009 roku projektu "Zdrowi i aktywni", propaguje zdrowy styl życia oraz kreuje nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego, zdrowego odżywiania, a także umiejętności zabawy i relaksu dla całej rodziny. Do udziału zapraszani są wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, formę, czy sylwetkę.

 

Informacje dodatkowe : Facebook – Zdrowi i Aktywni, Sopocianie

 

zdrowi_i_aktywni

Edukacja


Sopockie szkoły to ważny element metropolitalnego systemu edukacji, zapewniającego stały dopływ wysoko wykwalifikowanych kadr dla gospodarki oraz sektora publicznego. Dzięki swojemu położeniu Sopot jako kuźnia kadr i jego kształcący się mieszkańcy, w pełni korzystają z efektu synergii. Funkcjonujące na terenie miasta szkoły dla młodzieży otwarte są też dla mieszkańców innych miast i gmin wchodzących w skład Metropolii Gdańskiej.


Jednocześnie wielu uczniów zamieszkałych na stałe w Sopocie korzysta z oferty edukacyjnej stworzonej przez placówki oświatowe leżące na terenie Metropolii Gdańskiej. Dotyczy to zwłaszcza profilowanych szkół średnich, zlokalizowanych na terenie gmin Gdańsk i Gdynia.


Zarówno już działający na rynku, jak i potencjalni pracodawcy w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników korzystają z zaplecza kadrowego całej Metropolii Gdańskiej.

WIĘCEJ
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |