DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ W SOPOCKIEJ SZKOLE PONADGIMNAZJALNEJ

 • Uczniowie naszych szkół ponownie uzyskali najwyższy wskaźnik zdawalności matury w Trójmieście w ubiegłym roku.
 • Ok. 90 % absolwentów szkół ponadgimnazjalnych podejmuje studia na uczelniach wyższych.
 • Miasto Sopot oferuje w szkołach dodatkowe godziny na zajęcia obowiązkowe (m.in. matematykę i języki obce) co umożliwia lepsze przygotowanie się uczniów do matury.
 • Sopot jako pierwsze miasto w Polsce dysponuje własną Platformą Edukacyjną umożliwiającą dodatkowe poszerzanie i utrwaleniu wiedzy poprzez naukę e-learningową (on-line).
 • Każda sopocka szkoła współpracuje z trójmiejskimi uczelniami (z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim, Akademią Sztuk Pięknych) poprzez: udział uczniów w zajęciach laboratoryjnych, prelekcjach, wykładach, ćwiczeniach prowadzonych z określonych przedmiotów przez pracowników, nauczycieli akademickich.
 • Szkoły oferują różnorodny program zajęć umożliwiający rozwój intelektualny uczniów zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami, zdolnościami i zainteresowaniami.
 • W każdej szkole funkcjonuje elektroniczny dziennik lekcyjny.
 • Szkoły dysponują bardzo dobrymi warunkami organizacyjnymi do nauki. Każda placówka posiada wysokiej klasy zaplecze multimedialne, laboratoryjne oraz sportowe (sale sportowe i wielofunkcyjne boiska szkolne, w tym dwa ze sztuczną murawą).
 • Szkoły organizują ciekawe wyjazdy krajowe i zagraniczne (m.in. Hiszpania, Włochy, Anglia, Niemcy, Szwecja).
 • Każdy uczeń znajdzie możliwość poszerzenia wiedzy i spędzenia wolnego czasu w ramach oferowanych zajęć pozalekcyjnych.
 • Młodzież ma możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach i imprezach muzycznych i kulturalnych organizowanych przez miasto i szkoły.
 • Działające w Sopocie kluby sportowe i organizacje pozarządowe we współpracy z Miastem aktywnie uczestniczą we wzbogacaniu oferty edukacyjnej szkół, ułatwiając w ten sposób zdobywanie przez uczniów dodatkowych uprawnień, np. patentów żeglarskich, uprawnień ratownika itp.
 • Sopot przeznacza środki finansowe na stypendia dla uczniów.
III LO w szkole
Zespół Szkół Handlowych

Jeszcze nie podjąłeś decyzji? 

Poznaj ofertę sopockich szkół ponadgimnazjalnych

Pobierz informator

 Kliknij tu, by pobrać Informator

 

II LO
III LO
I i V LO
I LO szkolna galeria

 

Drodzy Gimnazjaliści!


W tym roku stajecie przed kolejną ważną decyzją życiową - wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Liceum, Technikum czy Szkoła Zawodowa? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć biorąc pod uwagę: zdolności, marzenia, sytuację zdrowotną i życiową. Przyjrzyjcie się sobie uważnie, rozejrzyjcie wokół, porozmawiajcie z najbliższymi.


W naszym mieście znajdziecie wiele ciekawych i wartościowych szkół, które oferują naukę w wielu kierunkach i na wielu poziomach. Ci z Was, którym nauka nie sprawia trudności i lubią się uczyć, powinni zastanowić się nad wyborem odpowiedniego liceum ogólnokształcącego, które pozwoli na możliwie szybkie rozpoczęcie studiów. Klasy w liceach różnią się profilami i rozszerzonym programem nauczania wybranych przedmiotów. Dobrze jest wybrać klasę pod kątem kontynuacji nauki na uczelni wyższej. Inną należy wybrać marząc o medycynie (z programem rozszerzonym z biologii, fizyki, chemii), inną - myśląc o politechnice (z programem rozszerzonym z matematyki, fizyki, informatyki), a jeszcze inną mając na uwadze studia humanistyczne.


Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się nad wyborem szkoły, chcesz się dowiedzieć o swoich zdolnościach, predyspozycjach i preferencjach zawodowych, to zgłoś się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie, która świadczy pomoc w zakresie doradztwa edukacyjnego i zawodowego.


Nie zaniedbuj nauki języków obcych, których biegła znajomość otworzy przed Wami świat i będzie procentowała we wszystkich dziedzinach Waszego życia, gdziekolwiek będziecie i cokolwiek będziecie robić!


Pamiętajcie, że egzamin maturalny jest „przepustką” do wymarzonych szkół wyższych i warto włożyć dużo pracy w uzyskanie jak najlepszych wyników!

Jacek Karnowski
Prezydent Miasta Sopotu

ZSH w szkole
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |