skm 3

Sopot:

 

Latem 2010 roku zakończona została modernizacja zabytkowego przystanku osobowego na stacji Sopot. Z uwagi na zabytkowy charakter obszaru, w którym zlokalizowany jest przystanek, całość prac na stacji Sopot odbywała się w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Przez cały proces inwestycyjny, w ramach realizowanych prac starano się oddać jego zabytkowy charakter
i nawiązać stylem modernizacji do wyglądu tego peronu sprzed 140 lat. Wśród szerokiego wachlarza prac wykonanych podczas modernizacji odrestaurowano zabytkową wiatę, wykonane zostały prace przystosowujące peron do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się oraz zamontowano nowoczesny system elektronicznej informacji audiowizualnej dla podróżnych.

skm 2
skm 6
skm 4

Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście

Sopot Wyścigi:

 

Zmodernizowany przystanek Sopot Wyścigi był pierwszym z sześciu planowanych do modernizacji w ramach Projektu, a także jednym z dwóch modernizowanych w Sopocie. W ramach prac otrzymał on szereg elementów ozdobnych nawiązujących do historycznego hipodromu, od którego nosi swoją nazwę. W nawierzchni zabudowano mosiężne kafle imitujące ślady końskich kopyt, a szyb dźwigu osobowego ozdobiły kafle z wizerunkami koni w galopie. Jak w przypadku każdej inwestycji peron przeszedł gruntowną i kompleksową modernizację, w tym prace w zakresie: układu torowego, nawierzchni peronu, budowy nowej wiaty wraz z oświetleniem czy wyposażenia peronu w system monitoringu poprawiający bezpieczeństwo podróżnych.

skm 5
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |