Sceny muzyczne

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

 

ul. Moniuszki 12 ,

81–829 Sopot

tel: 58 555 84 20, 58 555 84 21

fax: 58 555 84 28

 

www: pfksopot.pl

email: pfk@sopot.pl

 

Biuro orkiestry czynne od poniedziałku do piątku

od godz. 8.00 do 16.00

 

 

W lutym 1982 r. Wojciech Rajski stworzył 19-osobową orkiestrę smyczkową, złożoną z młodych, utalentowanych i pełnych entuzjazmu muzyków. Pod nazwą Orkiestra Kameralna Wojciecha Rajskiego debiutowała w czerwcu, w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1984 r. orkiestra występuje w składzie powiększonym z grupą dętą i przyjęła nazwę Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Pod koniec lat osiemdziesiątych zespół dawał prawie 100 koncertów rocznie, głównie w Niemczech, ale również we Francji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Szwecji, Danii, Luksemburgu, Anglii i w innych krajach. Orkiestra jest stale zapraszana na renomowane europejskie festiwale, a wśród nich - Schleswig-Holstein Musik Festival, Mecklenburg-Vorpommern, Rheingau Festival, Praska Wiosna, Weilburger Schlosskonzerte, Festival van Vlaanderen, La Chaise-Dieu i wiele innych. Ponad 10 razy zespół gościł na Festiwalu Muzycznym w Łańcucie i wielokrotnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Polska Filharmonia Kameralna od początku swojego istnienia nagrywa płyty , których ma w swoim dorobku ponad 40. Pierwsze analogowe płyty długogrające zostały nagrane już w 1983 r. dla Wifonu i Thorofonu, a od roku 1986 płyty kompaktowe dla wytwórni: EMI, Midas, Thorofon, Claves, Sonomaster, Opus, Mediaphon, Wifon, DUX. Po 15 latach oczekiwań, dzięki staraniom władz Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, Polska Filharmonia Kameralna doczekała się wspaniałej własnej siedziby znajdującej się w Sopocie, na terenie Opery Leśnej .

 

 

Siedziba Polskiej Filharmonii Kameralnej - Sopot, to w pełni nowoczesny obiekt posiadający salę koncertową na 250 miejsc, zaplecze w postaci małych sal prób i nagrań, pokoi biurowych PFK oraz gościnnych i kawiarni, zlokalizowany na terenie Opery Leśnej w Sopocie. Odbywają się tu cykliczne koncerty Polskiej Filharmonii Kameralnej– Sopot oraz koncerty okazjonalne i na zamówienia różnych zespołów muzycznych, teatralnych, kabaretowych, a także imprezy gastronomiczne i okazjonalne, sympozja, spotkania, odczyty.

 

MAPA

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO

 

 

ul. Kościuszki 61 ,

81-703 Sopot

tel: 502 186 166

 

www: www.continuo.sopot.pl

email: continuo@sopot.pl

 

 

Nasz chór powstał w 1986 roku jako Chór Kameralny Uniwersytetu Gdańskiego. Od roku 1990 nasz zespół usamodzielnił się uzyskując patronat miasta Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej. W tymże roku zmieniliśmy swoją nazwę na Sopocki Chór Kameralny CONTINUO.

Zdobyliśmy nagrody m.in. w Polsce (Hajnówka), Niemczech, Holandii, Danii, Szwecji, Czechach, Włoszech i Szwajcarii.

Koncertowaliśmy w Polsce, Niemczech, Holandii, Rosji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Litwie, Anglii, Walii, Meksyku i Brazylii!

Śpiewamy, obok małych form muzycznych á cappella, także wielkie formy oratoryjne. Nagraliśmy już 4 CD! Nasza najnowsza płyta to kolędy z różnych stron świata – Hodie Christus natus est.

 


Przyjmowaliśmy u siebie chóry z całego świata. Od 2005 organizujemy Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT w Sopocie.


Od czerwca 2009 roku naszym dyrygentem jest absolwentka i obecnie pracownik Akademii Muzycznej w Gdańsku - Anna Borkowicz.


Mamy różne profesje, ale łączy nas umiłowanie śpiewu.


Jeśli chcesz z nami reprezentować Sopot poprzez śpiew, masz trochę wolnego czasu oraz lubisz śpiewać i jeździć po świecie w miłym towarzystwie DOŁĄCZ DO NAS!


Spotykamy się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sopocie , ul. Armii Krajowej

 

MAPA
 
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |