SOPOCKIE CENTRUM ŻEGLARSKIE I RATOWNICZE

cw4

Sopockie Centrum Żeglarskie i Ratownicze

To inwestycja zrealizowana w ramach dwóch projektów:
"Rozbudowa Centrum windsurfingu w Sopocie" oraz "Budowa Sopockiego Centrum Ratownictwa Wodnego i wdrożenie elementów system łączności służb ratowniczych na terenie miasta Sopotu".

cw1

Obiekt ratownictwa wodnego był współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2007-2013 i dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w wysokości 1.300.000 zł.

Inwestycja prowadzona była w okresie listopad 2011 - marzec 2013

cw2

W ramach projektu powstały trzy obiekty kubaturowe:
- budynek przygotowania motorycznego
- budynek szkolenia żeglarskiego
- budynek ratownictwa wodnego

Zagospodarowany został teren wokół obiektów, na którym powstały drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe dla samochodów oraz sprzętu żeglarskiego i ratowniczego.

Program regionalny

Sopockie Centrum Żeglarskie i Ratownicze to wyjątkowy kompleks obiektów, umożliwiający realizacje rozszerzonej i profesjonalnej oferty sportowej wraz z zapewnieniem bezpieczeństwa na akwenie wodnym:
przygotowanie wydolnościowe, rehabilitacja pourazowa, badania okresowe, terapia wodna (te nowe funkcje będą skierowane do szerokiego spectrum społeczeństwa), obsługa dużych grup sportowców i grup zorganizowanych,obiekty dla całorocznej działalności.

cw3

Centrum ułatwi sportowcom kompleksowe przygotowanie się do sezonu startowego bez koniczności korzystania z innych ośrodków.
Sopockie Centrum Żeglarskie i Ratownicze wraz z istniejącą dotychczas infrastrukturą Sopockiego Klubu Żeglarskiego tworzą wspaniały kompleks dla sportu wyczynowego i dla rekreacji oraz czyni  Zatokę Gdańską jednym z najatrakcyjniejszych akwenów regatowych w Europie.