Mobilny Sopot, czyli perspektywa życia przy lesie i nad wodą w centrum miasta

Mobilny Sopot, czyli perspektywa życia przy lesie i nad wodą w centrum miasta

Pieszo? Rowerem? Samochodem? SKM? Autobusem? Jak na co dzień poruszamy się po Sopocie? Jak chcielibyśmy przemieszczać się po Sopocie za kilka, kilkanaście lat? Czym jest podróż obligatoryjna? Jak zaprojektować łańcuch ekomobilności? Zapraszamy do dyskusji o przyszłości mobilności w Sopocie.

Efektem warsztatów z mieszkańcami i prac ekspertów będzie „Plan zrównoważonej mobilności miejskiej” – dokument wskazujący działania poprawiające bezpieczeństwo i komfort poruszania się ludzi i pojazdów w przestrzeni miejskiej.

Zrównoważony system mobilności i transportu nie oznacza prostego zakazu używania samochodów. To zmiana sposobu myślenia o mieście – jak projektować przestrzenie, aby zachęcać do poruszania się pieszo, rowerem czy komunikacją publiczną.  Jedną z możliwości jest wspieranie łagodnej mobilności – takiego sposobu funkcjonowania miasta, w którym zarówno dzieci w wieku lat 7 jak i osoby w podeszłym wieku – 70+ mogą czuć się bezpiecznie i samodzielnie korzystać z ponadprzeciętnych walorów środowiska miejskiego i przyrodniczego Sopotu.

Sukces dokumentu, czyli wprowadzenie go w życie, zależy od współpracy mieszkańców, radnych, ekspertów i przedstawicieli Urzędu Miasta. Takie połączenie pozwala, by proponowane działania były zgodne z oczekiwaniami codziennych użytkowników miasta oraz odpowiadały współczesnym standardom projektowania bezpiecznych i wygodnych przestrzeni miejskich.

Już dziś zapraszamy więc do oceny klimatu pieszego i rowerowego w Sopocie do 20 października 2017 poprzez poniższe ankiety i zgłosić chęć udziału w spotkaniach dotyczących mobilności w Sopocie.

mobilnosc 2
mobilnosc 3
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO   |