TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW EDUKACYJNYCH W SOPOCIE

Tytuł projektu: Termomodernizacja obiektów edukacyjnych w Sopocie

Koszt projektu: 8,8 mln PLN

Dofinansowanie:  4 mln PLN

Źródło finansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Okres realizacji: 2010

Partnerzy: Uniwersytet Gdański

UG logo

Opis projektu:

Projekt realizowany przez Gminę Miasto Sopotu (Lider Projektu) w partnerstwie z  Uniwersytetem Gdańskim.
Projekt dotyczył kompleksowej termomodernizacji 5 obiektów edukacyjnych położonych w Sopocie ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3, Biblioteka Ekonomiczna UG, II Liceum Ogólnokształcące).

Wykonane prace termo modernizacyjne obejmowały m.in: ocieplenie dachów lub stropodachów, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę drzwi i okien, modernizacje lub wymianę instalacji systemów grzewczych c.o., modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej, montaż instalacji solarnej wykorzystującej energię słoneczną dla wspomagania systemów przygotowania c.w.u. (zakres różnił się w zależności od budynku).

UE flaga
Termomodernizacja3
Program regionalny

Dzięki zrealizowanym pracom termomodernizacyjnym uzyskano oszczędność energii rzędu 67% w skali roku.
Dodatkowo w ramach Projektu przeprowadzona została akcja promocyjno informacyjna – program edukacyjny dla uczniów szkół objętych Projektem. Program ten, pt. „Oszczędzasz energie, ratujesz środowisko”, obejmował zajęcia w zakresie oszczędności i poszanowania energii dla uczniów. Z akcji skorzystało prawie 2000 uczniów.

Pomorskie w Unii