WICEPREZYDENCI

Miasto Sopot ma dwoje wiceprezydentów.

Joanna Cichocka-Gula

Joanna Cichocka-Gula

Joanna Cichocka - Gula, Wiceprezydent Miasta Sopotu

Od 21 lipca 2010 sprawuje nadzór nad Wydziałem Kultury i Sportu, Oświaty oraz Referatem Zdrowia i Pomocy Społecznej.

 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Radia i Telewizji w zakresie organizacja Produkcji telewizyjno-filmowej.

 

Współpracowała, w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego, przy realizacji filmów fabularnych i dokumentalnych w charakterze asystenta producenta i reżysera. Od 1988 do 2009 roku była dziennikarzem Telewizji Gdańsk.Tworzyła, jako reżyser, programy o tematyce kulturalnej m.in. przez 10 lat program "Brulion Kulturalny", reportaże i filmy dokumentalne poświęcone kulturze. Przygotowywała relacje m.in. z Festiwalu Filmowego w Gdyni, Festiwalu Operatorów Filmowych "Camerimage" etc.

 

Była stypendystką Ministerstwa Kultury Francji odbywając staż zawodowy w telewizji ARTE oraz kanałach telewizji francuskiej. Od końca lat 90-tych współpracowała z Miastem Sopot przygotowując m.in. Dni Sopotu w Sztokholmie, Berlinie i Paryżu z okazji 100-lecia miasta.

27_zdjecie

Marcin Skwierawski


Marcin Skwierawski, Wiceprezydent Sopotu, urodzony 25 listopada 1980 roku, mąż Luizy, ojciec Tosi i Marianny. Absolwent dwóch kierunków studiów: socjologii i zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej pracy dyplomowej zajmował się atrakcyjnością inwestycyjną Sopotu.
Jest laureatem Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2001, 2002, 2003), Nagrody I Stopnia Rektora Uniwersytetu Gdańskiego (2002) oraz Nagrody II Stopnia Rektora Uniwersytetu Gdańskiego (2001).
Przez blisko 8 lat pracował w sopockim Urzędzie Miasta. Do jego obowiązków należało m.in. organizowanie konsultacji społecznych – jak w przypadku planów inwestycyjnych miasta na lata 2014–2020 oraz Budżetu Obywatelskiego, współpraca z samorządami w ramach Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego oraz  Związkiem Polaków na Białorusi.

Od dzieciństwa społecznik. Zaczynał od samorządu w szkole podstawowej, a potem w liceum. Podczas studiów pełnił funkcję przewodniczącego wydziałowego samorządu studenckiego. Obecnie jest aktywnym członkiem Platformy Obywatelskiej.
Już w trakcie studiów z zakresu socjologii rozpoczął współpracę z Pracownią Badań Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Przez 8 lat pracował w Radzie Miasta Gdańska, zajmując się bezpieczeństwem, sprawami społecznymi oraz ochroną zdrowia.


Pracował, m.in. w E.K. Lodge Managment, Inc (Colorado, USA) w zakresie obowiązków: prowadzenie bazy danych klientów, rozsyłanie materiałów promocyjnych na obszarze Summit County, pozyskiwanie nowych klientów. Przez ponad rok lat pracował w Urzędzie Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Departamencie Komunikacji Społecznej, gdzie zajmował się m.in. koordynacją spotkań Marszałka Województwa Pomorskiego, współpracą z poszczególnymi komórkami organizacyjnymi Urzędu, w zakresie spraw objętych nadzorem  Marszałka. Od 2011 roku pełnił funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Sopotu ds. kontaktów samorządowych. W jego zakresie obowiązków znajdowało się m.in. kształtowanie polityki miasta w zakresie współpracy miasta z instytucjami samorządowymi,  kształtowanie polityki miasta w zakresie aktywności obywatelskiej mieszkańców, w tym współorganizowanie konsultacji społecznych, współtwórca sopockiego Budżetu Obywatelskiego.


Przez kilka miesięcy był Pełnomocnikiem Zarządu ds. Ekonomii Społecznej spółki AQUA – Sopot sp. z o.o. Sprawował nadzór nad realizacją projektu Sopockiego Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej przy ul. Młyńskiej.
Powołany na funkcję wiceprezydenta Sopotu 29 grudnia 2014 roku.

Marcin Skwierawski

prezydent

Jacek Karnowski

 

Prezydent Miasta Sopotu Absolwent Politechniki Gdańskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego - mgr inżynier. W latach 1990-1998 - wiceprezydent, a od 1998 roku - prezydent miasta Sopotu.

urodzony 16 sierpnia 1963 roku w Gdańsku
żona - Małgorzata jest nauczycielem
troje dzieci: Łukasz, Jakub, Joanna

WIĘCEJ
prezydent

Prezydent o Sopocie

Sopot to pod każdym względem miasto niezwykłe – mieszkańcy korzystają z ogromnej ilości wydarzeń kulturalnych, turystów zachwyca niepowtarzalna atmosfera, a osoby prowadzące tu działalność cieszy najlepsza w trójmieście lokalizacja. Jednak dla mnie Sopot to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy wybrali to miejsce do życia, współtworzą miasto i czują się w nim szczęśliwi.

WIĘCEJ
Krzywy domek
© 2014 URZĄD MIASTA SOPOTU   |
PROJEKT I WYKONANIE: PHENO